• 16 kwietnia, 2024 2:35 pm

Ile trwa praca fotografa ślubnego w tym szczególnym dniu?

sie 10, 2020

Reportaż ślubny to jedno z trudniejszych i najbardziej odpowiedzialnych zadań po stronie fotografa. Do tego dnia trzeba się odpowiednio przygotować i wypocząć. Fotograf już od samego rana uwiecznia przygotowania i towarzyszy parze młodej. Następnie, wiernie uwiecznia te magiczne chwile w kościele oraz sali weselnej. Nierzadko kończy swoją pracę późno w nocy, po oczepinach.

To jednak nie koniec. Fotograf następnego dnia zasiada do komputera i przegląda zebrany materiał zdjęciowy. Zajmuje się porządkowaniem albumu oraz poprawkami w programach graficznych. Wszystkie zdjęcia muszą zostać dostosowane do wysokich wymagań pary młodej oraz ich gości. W związku z tym, tworzenie reportażu ślubnego zajmuje nawet kilka tygodni.

W związku z tym, praca fotografa ślubnego jest zarezerwowana dla osób wytrwałych, akceptujących nienormowany czas pracy. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy traktujemy swój zawód jako pasję, która dostarcza nam przyjemności, niezależnie od tego, czy jest to nasz pierwszy, czy tysięczny reportaż.