• 29 maja, 2024 11:17 pm

Kredyt hipoteczny – jak zacząć?

mar 3, 2020

Niektórzy z nas zastanawiają się nad tym, czy kredyt hipoteczny to produkt o który możemy się starać. Na całe szczęście kredyty hipoteczne otwarte są na coraz większą ilość zainteresowanych osób, co sprawia iż decyzji pozytywnych jest o wiele więcej niż przykładowo 10 czy 5 lat temu. Czy rok 2020 jest więc dobrym na podjęcie się kredytu hipotecznego? Zdecydowanie tak, musimy jednak jak najszybciej podjąć się niezbędnych zadań po to, aby dostać go na jak najlepszych warunkach. Jak to zrobić? Opowiemy o tym w dzisiejszej publikacji. Zapraszamy do sprawdzenia!

Kredyt hipoteczny – nie taki straszny jak się wydaje

Obawa przed złożeniem wniosku na kredyt hipoteczny jest częstym przypadkiem szczególnie wśród młodych osób. Jak jednak pokazują coraz częstsze przykłady, kredyty hipoteczne Białystok są wydawane bez względu na wiek i jeśli tylko warunki kredytowe odpowiadają nam, mamy szansę taki kredyt od banku otrzymać.

Musimy jednak wykazać się zimną głową i na samym początku podjąć wszystkie niezbędne kroki aby taki kredyt hipoteczny otrzymać. Chodzi tutaj oczywiście o dokładny przegląd rynku, rozmowę z doradcą finansowym a także znalezienie najlepszego rozwiązania dla nas, jako dla przyszłych posiadaczy kredytu hipotecznego. Czy całość jest trudna? Oczywiście że nie. Musimy jednak pamiętać iż pójdzie nam na to trochę czasu. Jeśli jednak chcemy uzyskać kredyt hipoteczny na dobrych warunkach, warto jest poświęcić na niego więcej czasu i naszej uwagi.

U kogo warto wziąć kredyt hipoteczny?

W dzisiejszych czasach nie brak nam ofert pomocy, wśród których możemy wybierać. Już na ogłoszeniach mieszkań które mogą nas interesować znajdziemy oferty związane z pomocą w odniesieniu do kredytu hipotecznego. Oczywiście kredyty hipoteczne Białystok warto jest wybierać na podstawie sprawdzonych i polecanych doradców finansowych, którzy będą w stanie przygotować dla nas najlepsze warunki. Pamiętajmy bowiem iż to od nich będzie zależeć opłacalność naszego kredytu.

Doradca finansowy jest po to, aby przejrzeć wszystkie aktualne oferty banków i ich promocje. Większość banków w danym okresie udostępnia specjalne promocje, na podstawie których możemy wyliczyć sobie atrakcyjność oferty. Zrobi to za nas doświadczony doradca kredytowy dzięki któremu będziemy mogli pozyskać najlepszą ofertę.

Z zestawienia najlepszych ofert wybieramy od 2 do 3 aby mieć możliwość pozyskania jak najlepszych warunków. Jak to jednak bywa w życiu o najlepszą ofertę jest najtrudniej, ponieważ banki również dokonują selekcji swoich klientów i mogą odrzucać niektórych klientów z którymi nie są zainteresowani współpracować.

Któryś bank odpowie pozytywnie

Na całe szczęście na ogół dwa z trzech banków odpowiadają pozytywnie. Często udaje się uzyskać nawet najlepszą ofertę na rynku, która aktualnie jest nam proponowana. Dlatego też warto podejmować próby składania wniosków, ponieważ nawet jeśli wydaje się nam że nie dostaniemy danego kredytu, może okazać się, że nie mieliśmy racji.

Złożenie wniosku kredytowego na hipotekę jest darmowe, tak więc każda próba jest warta naszej uwagi.